O konferencji

Data: 5 - 9 listopada Miejsce: Kraków, Katowice, Poznań, Gdańsk, Warszawa, Transmisja video

Zapraszamy na trzecią edycję konferencji poświęconej najpopularniejszemu w Polsce programowi do zarządzania firmą - "Comarch ERP Optima – Wybierz przyszłość"!

Już 70 000 firm z różnych branż i sektorów rynku korzysta z Comarch ERP Optima. System ten jest najchętniej wybieranym oprogramowaniem wśród biur rachunkowych i doradców podatkowych.

Comarch ERP Optima to system do zarządzania, który pomoże w digitalizacji Twojej firmy - dzięki czemu będzie ona działać szybciej, sprawniej i bezpieczniej. Dzięki zastosowaniu poszczególnych modułów, możesz wygodnie kontrolować kluczowe procesy w firmie - m.in. w obszarach takich jak handel, magazyn, kadry i płace.

Podczas spotkań prezentować będziemy rozwiązania Comarch Business Intelligence, Comarch e-Commerce, Comarch Mobile, Comarch HRM oraz Comarch TNA, Comarch DMS i inne nowości - w kontekście usprawnień, jakie te systemy mogą wnieść do Twojej firmy.

Jednym z wielu atutów programu jest jego zgodność z obowiązującymi przepisami prawno-podatkowymi, nad którą czuwa specjalny zespół wykwalifikowanych fachowców. Jednolity Plik Kontrolny (w tym także sprawozdania finansowe w schemacie JPK), split payment, e-deklaracje, e-teczki pracownika, a także zestaw siedmiu funkcjonalności dotyczących RODO - wszystkie te nowinki mogą zostać obsłużone dzięki Comarch ERP Optima.

Dlaczego warto wziąć udział w konferencji?

  • uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące pracy w systemie
  • spotkasz twórców Comarch ERP Optima i porozmawiasz z nimi w specjalnie wyznaczonej Strefie Eksperta
  • porównasz swoje doświadczenia z pracy w systemie z doświadczeniami innych użytkowników
  • wysłuchasz prezentacji kompleksowo przedstawiających system i sposoby jego wykorzystania w firmie - przygotowaliśmy merytoryczną i praktyczną agendę w oparciu o realne potrzeby przedsiębiorców. 

Listopad

5-9

Agenda

Prelegenci

Władysław Varga TAX PARTNER

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, licencjonowany doradca podatkowy. Doradztwem podatkowym zajmuje się od 2001 r. Autor wielu publikacji na tematy podatkowe w literaturze fachowej oraz glos do orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE, współautor komentarza do Dyrektywy VAT oraz twórca komentarza do Drugiej Dyrektywy Fakturowej. Cytowany w szeregu orzeczeń sądów administracyjnych oraz w interpretacjach organów podatkowych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem dochodowym od osób prawnych. Odnosi liczne sukcesy reprezentując podatników w postępowaniach podatkowych i sądowo-administracyjnych. Wygrywał dla klientów sprawy również w Trybunale Sprawiedliwości UE, doprowadzając do zmiany praktyki polskich organów podatkowych. Prowadzi liczne szkolenia dotyczące tematyki VAT i związanych z tym praktycznych wątpliwości i problemów w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług dla klientów m.in. z branży sprzedaży detalicznej (retail), motoryzacyjnej oraz informatycznej.

Marcin Radwan TAX PARTNER

Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie, studiował także na Uniwersytecie Passau w Bawarii. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym; doradztwem podatkowym zajmuje się od 2000 r. Brał udział w szeregu specjalistycznych szkoleń krajowych i zagranicznych dotyczących stosowania prawa podatkowego oraz przepisów z zakresu rachunkowości. W latach 2000 - 2007 pracował w firmach Andersen i Ernst & Young. Specjalizuje się w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego od osób fizycznych. Prowadzi również projekty w zakresie zarządzania ryzykiem podatkowym (m.in. tworzenie procedur podatkowych w celu ograniczenia ryzyka poniesienia odpowiedzialności finansowej). W swej karierze uczestniczył również w przeglądach podatkowych, projektach dotyczących optymalizacji podatkowej prowadzonej działalności gospodarczej i realizowanych transakcji. Doradza w kwestiach związanych z rezydencją podatkową i określaniem zobowiązań podatkowych w oparciu o przepisy umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Jest autorem publikacji na tematy prawno-podatkowe w specjalistycznej prasie podatkowej. Prowadzi wykłady z zakresu różnorodnych zagadnień podatkowych i praktyki prawa podatkowego w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Szczególne doświadczenie zdobył współpracując z przedstawicielami branży motoryzacyjnej.

Agata Czerniak Tax Manager

Prawnik, licencjonowany doradca podatkowy z szerokim doświadczeniem zawodowym, specjalizujący się w prowadzeniu sporów podatkowych oraz bieżącym doradztwie podatkowym dla przedsiębiorstw. Doświadczenie zawodowe Agaty obejmuje kompleksowe doradztwo w kwestiach podatkowych, w szczególności w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego od osób prawnych w tym cen transferowych, a także w zakresie zagadnień związanych z odpowiedzialnością karną-skarbową osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe. W Arena Tax Agata doradza w trakcie kontroli podatkowych i skarbowych, reprezentując klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Agata posiada doświadczenie w doradztwie na rzecz podmiotów działających m.in. w sektorze finansów, IT oraz FMCG

Michał Brzozowicz Tax Manager

Licencjonowany doradca podatkowy oraz adwokat z doświadczeniem zawodowym w doradztwie podatkowym i prawnym. Michał specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Rozwijając karierę zawodową w Arena Tax Michał zdobył doświadczenie w doradztwie podatkowym w zakresie podatku VAT dla podmiotów świadczących usługi opodatkowane i zwolnione z VAT (działalność mieszana). Oprócz tego przeprowadza szereg przeglądów podatkowych oraz przeglądów due diligence, a także reprezentuje klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. W Arena Tax Michał jest zaangażowany również w projekty podatkowe obejmujące: wsparcie podczas kontroli podatkowych spółek z wielu branż, strukturyzację finansowania międzynarodowych grup kapitałowych, doradztwo przy tworzeniu spółek holdingowych, doradztwo podatkowe dla spółek leasingowych i banków, strukturyzację transakcji pochodnych.

Tomasz Homel Dyrektor Business Unit MSP i Internet Comarch SA

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie w 2000 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera na wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Od 2000 roku związany z produkcją systemów do zarządzania Comarch ERP Optima i Comarch ERP Klasyka, najpierw jako konsultant, następnie jako projektant i dyrektor zespołu wsparcia Klientów. Obecnie w firmie Comarch pełni funkcję Dyrektora Business Unit MSP i Internet, odpowiedzialnego za produkcję systemu Comarch ERP Optima oraz funkcje prezesa w spółce iComarch24 SA, zajmującej się wytwarzaniem usług internetowych związanych z zarządzaniem i księgowością dla małych i średnich firm.

Monika Bać Konsultantka Comarch ERP Optima

Absolwentka kierunku Rachunkowość i Controlling na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Z firmą Comarch związana od 2016 roku. Aktualnie zajmuje się wsparciem merytorycznym Klientów i Partnerów, a także przygotowywaniem i prowadzeniem szkoleń w obrębie modułów księgowych systemów Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XT.

Urszula Kozłowska Konsultantka Comarch ERP Optima

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, kierunku Informatyka i Ekonometria specjalność: Zarządzanie informacjami. Pracę w firmie Comarch rozpoczęła w 2010 roku. Zajmuje się wsparciem merytorycznym Klientów oraz Partnerów w obrębie modułu Płace i Kadry systemu Comarch ERP Optima a także aplikacji Comarch HRM. Odpowiada także za przygotowywanie i prowadzenie szkoleń z zakresu tej tematyki.

Aleksandra Lisińska Product Manager Comarch Cloud

Absolwentka kierunku International Business na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, oraz kierunku International Marketing and Sales na niemieckiej uczelni University of Applied Sciences Munester. Od 2018 roku jako Product Manager Comarch Cloud zajmuje się rozwojem produktów chmurowych: Comarch IBARD, Comarch TNA, oraz Comarch Hosting.

Kamil Lisowski Product Manager Comarch DMS

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od 2015 związany z firmą Comarch. Na początku zajmował się wsparciem klientów, prowadzeniem szkoleń oraz testowaniem oprogramowania dla sektora MSP (Optima, Klasyka, XT). Aktualnie pracuje w dziale konsultingu ERP, w ramach którego prowadzi spotkania i prezentacje dotyczące rozwiązań Comarch ERP (XL oraz Altum). Od 2018 odpowiedzialny za rozwój systemu Comarch DMS.

Joanna Bałut Product Manager Comarch Mobile

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wydziału finansów, specjalność: rachunkowość i rewizja finansowa oraz wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych, specjalność: zarządzanie i doradztwo personalne. Pracę w firmie Comarch rozpoczęła w 2011 roku na stanowisku konsultanta, w zespole asysty technicznej Comarch ERP XL, gdzie zajmowała się wsparciem merytoryczno-technicznym w obrębie modułów logistycznych systemu. Od 2014 roku jako Product Manager dwa o rozwój aplikacji mobilnych systemu Comarch Mobile.

Paulina Ziarek Konsultantka Comarch BI

Absolwentka kierunku Rachunkowość i Controlling na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Obecnie Konsultant Business Intelligence. Koordynuje rozwiązania chmurowe Business Intelligence, w tym nowy produkt BI Point Menadżer. Zajmuje się również konsultingiem w zakresie doboru informatycznych narzędzi analitycznych wspierających codzienną pracę działów controllingu, kadry zarządczej czy działów księgowych przedsiębiorstw.

Paweł Dobrzyniecki Dyrektor Sprzedaży MSP

Absolwent kierunku Ekonomia Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz International Business w ramach Stypendium Socrates – Erasmus na jednej z najlepszych francuskich uczelni ekonomicznych. Od początku swojej zawodowej kariery związany z rynkiem nowych technologii, początkowo jako Project Manager w spółce zajmującej się tworzeniem aplikacji mobilnych. W firmie Comarch pracuje od ponad 6 lat, od samego początku odpowiedzialny za współpracę z firmami partnerskimi, obecnie odpowiada za całość sprzedaży rozwiązań dla MSP.

Grzegorz Siwiecki Kierownik subcentrum Comarch e-Sklep

Na początku przygody z Comarchem specjalizował się w tematyce magazynowo – handlowej jako konsultant CDNOPT!MA. W 2008 podjął się nowej przygody i rozpoczął prace nad produktem Comarch e-Sklep, wszystko.pl. Aktualnie odpowiada za rozwój i wytwarzanie nowych wersji rozwiązań e-Commerce.

Lokalizacje